Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

    24 kwietnia 2018 r. rozpoczął się najsłodszy z rozgrywanych corocznie Turniejów Spożywczych. Swoje umiejętności sprawdzali młodzi cukiernicy, którzy startowali w XXI OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU CUKIERNICZYM im. WOJCIECHA KANDULSKIEGO w Poznaniu. [galeria na stronie organizatora]
    Przyjechali z całej Polski, aby przed komisją konkursową zaprezentować swój kunszt. Tym razem nie było tematu wiodącego prac, każdy z uczniów musiał jednak pisemnie zadeklarować wokół jakiego motywu będzie koncentrować się przygotowując tort, ciastka bankietowe oraz figurki marcepanowe. Uczniowie musieli nie tylko przygotować słodkie wyroby, ale również sporo o nich opowiedzieć jurorom. Na wykonanie całego zestawu turniejowego mieli 7 godzin. Wśród uczestników była jako jedyna z Dolnego Śląska uczennica naszej szkoły Natalia Kaczor. Bardzo dzielnie pracowała wykonując przemyślane kompozycje, w etapie ustnym - teoretycznym odpowiadała na pytania jurorów nie dając się zaskoczyć. Efektem jej zmagań jest tytuł finalisty etapu Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie cukiernik. Naszej uczennicy serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład pracy i przygotowanie się do tego turnieju oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.