Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

                         

      W dniu 04 grudnia 2018 r. uczniowie 2 i 3 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w szkolnym etapie XXIV edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz o temacie przewodnim Rzemiosło – nasza przyszłość oraz w II edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz pod hasłem Wariacje na temat warzyw.

    O godzinie 8.30 uczestnicy turniejów przybyli do szkoły by zmierzyć się z zadaniami testowymi obejmującymi wiadomości z zakresu technologii, techniki oraz wyposażenia branży cukierniczej, piekarskiej i gastronomicznej. Po napisaniu testu zwarci i gotowi rozpoczęli część praktyczną, podczas której:

  • cukiernicy, złożyli i udekorowali tort w temacie przewodnim, sporządzili krem bita śmietana, złożyli i wykończyli polewą kakaową eklerki oraz udekorowali pierniczki lukrem,
  • piekarz przygotował ciasto drożdżowe metodą II – fazową, z którego ukształtował bułeczki orkiszowe ze słonecznikiem, poddał je rozrostowi i wypiekł,
  • kucharze sporządzili zupę krem z papryki, kotlety z soczewicy i mięsa, sos szczypiorkowy oraz rzodkiewki na gorąco.

Zgodnie z planem o godzinie 13.00 uczestniczy zakończyli etap praktyczny turnieju, zaprezentowali wyroby i potrawy, po czym cierpliwie czekali na werdykt komisji konkursowych, w których składzie zasiadali nauczyciele przedmiotów zawodowych spożywczych oraz przedstawiciele pracodawców.

Po zliczeniu punktacji i naradzie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę:

   ===>


W XXIV edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik
wygrała Agata Matuszkiewicz z klasy 2,
II miejsce zdobyła Kamila Michalik z klasy 3,
a III miejsce przypadło Paulinie Węglowskiej z klasy 3.

   ===>


W XXIV edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz
zwyciężył Adam Bernacki z klasy 3.

   ===>
W II edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz
wygrał Piotr Siwak z klasy 3.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Izabela Stasiak-Kicielińska wręczyła uczestnikom nagrody oraz życzyła sukcesów w etapie wojewódzkim turniejów, do którego zakwalifikowali się: Kamila Michalik, Paulina Węglowska, Adam Bernacki oraz Piotr Siwak.

Organizatorami turniejów z ramienia CKZiU był Zespół Przedmiotów Zawodowych Gastronomiczno-Spożywczych, a współorganizatorem Ochotniczy Hufiec Pracy z Legnicy oraz zakłady pracy, w których uczniowie odbywają praktyki.