Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Erasmus

We Włoszech CKZiU reprezentują kucharze, fryzjerzy, technicy usług fryzjerskich oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Małgorzaty Szymańskiej.

Toskańskie miejscowości warte odwiedzenia można podzielić na trzy kategorie:

1. miasta sławne dzięki ich historii i kulturze, takie jak Florencja, z przepiękną katedrą oraz biblioteką Medyceuszy a ponadto rzeźbą Dawida autorstwa Michała Anioła, Siena z rynkiem w kształcie muszli i wyścigami palio czy Piza z krzywą wieżą;

2. miejscowości nadmorskie i kurorty wakacyjne takie jak Marina di Massa, Viareggio czy wyspa Elba;

3. miasta termalne Montecatini czy okolice Lukki (Lucca).

I właśnie do Montecatini na miesiąc pojechała grupa uczniów CKZiU w ramach projektu Erasmus +

Są to uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie fryzjer i kucharz oraz Technikum Nr 1 – technik usług fryzjerskich i technik żywienia i usług gastronomicznych. Razem 13 osób pod opieką p. Małgorzaty Szymańskiej. Uczniowie odbywają praktyki w salonach fryzjerskich i restauracjach. W czasie wolnym mogą poznawać przepiękną Toskanię.

W niedzielę 24 marca wybraliśmy się na zwiedzanie Florencji. Do odwiedzenia Florencji zachęcać chyba specjalnie nikogo nie trzeba. Stolica Toskanii, z przepiękną katedrą Santa Maria del Fiore, wyjątkowym Ponte Vecchio czy Palazzo Pitti to turystyczne „must see” na mapie Włoch. Florencja to nie tylko perła włoskiego renesansu, ale i miejsce, które wydało na świat takie osobowości jak Dante Alighieri, Amerigo Vespucci czy ród Medyceuszy. W załączeniu do obejrzenia kilka zdjęć z pobytu we Włoszech.

© Małgorzata Szymańska

Włochy