Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 kwietnia br. w pracowniach Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu 14 najlepszych adeptów sztuki kulinarnej z całej Polski rywalizowało o tytuł laureata III Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego. Naszą szkołę reprezentował Piotr Siwak z klasy 3bz.

Tematem tegorocznych zmagań były „Wariacje na temat warzyw” – dzięki rozmaitym pomysłom na przygotowanie potraw z warzywami w roli głównej uczestnicy mogli wyczarować najznakomitsze dania – nie tylko smakowite, ale także pełne kolorów i cennych witamin. Takie potrawy z pewnością doskonale wpisują się w obecne trendy.

Pod czujnym okiem Komisji, oceniającej głównie umiejętności zawodowe, młodzi kucharze dawali upust swojej kreatywności i energii tworzenia. Jak przyznaje Komisja, poziom tegorocznego Turnieju był bardzo wysoki. Na szczególną uwagę zasługują znakomite umiejętności zawodowe uczniów, jak również ich umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu.

Turniej był znakomitą okazją dla młodych kucharzy do sprawdzenia swojej wiedzy oraz do promocji kształcenia zawodowego.

Piotr Siwak jako finalista uzyskał zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz – etap pisemny oraz indeks wstępu na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Serdecznie gratulujemy!!!

Przygotowanie i opieka nad uczniem :

Katarzyna Ferensztajn, Marta Gagat, Dorota Jankowiak

>>FOTO-GALERIA<<