Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy

„Jak nie czytam, jak czytam”

W piątek, 12.06.2026 r. o godz. 10.00, wzięliśmy udział w najliczniejszej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja polega na zmobilizowaniu do czytania książek (tego samego dnia, o tej samej godzinie) uczniów, nauczycieli, pracowników szkół w całej Polsce. Wybór literatury – dowolny. Akcja ma na celu popularyzację czytania i pobicie rekordu czytania jak największej liczby osób w jednym czasie.

W szkolnym ogrodzie zebrał się nas „niezły tłum” (co widać na zdjęciach).

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO AKCJI BICIA OGÓLNOPOLSKIEGO REKORDU CZYTELNICZEGO emotka uśmiech

„Akcję” czytelniczą rozkręcili nauczyciele biblioteki (Renata Luty-Pakuła, Krystyna Ambrożuk i Michał Karpiński), a wspaniałe zdjęcia zawdzięczamy panu Tomaszowi Niziołkowi i jego zdolnym fotografom.