W piątek, 12.06.2026 r. o godz. 10.00, wzięliśmy udział w najliczniejszej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja polega na zmobilizowaniu do czytania książek (tego samego dnia, o tej samej godzinie) uczniów, nauczycieli, pracowników szkół w całej Polsce. Wybór literatury – dowolny. Akcja ma na celu popularyzację czytania i pobicie rekordu czytania jak największej liczby osób w jednym czasie.
W szkolnym ogrodzie zebrał się nas „niezły tłum” (co widać na zdjęciach).
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO AKCJI BICIA OGÓLNOPOLSKIEGO REKORDU CZYTELNICZEGO ![]()
„Akcję” czytelniczą rozkręcili nauczyciele biblioteki (Renata Luty-Pakuła, Krystyna Ambrożuk i Michał Karpiński), a wspaniałe zdjęcia zawdzięczamy panu Tomaszowi Niziołkowi i jego zdolnym fotografom.