Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek CKZiU, ul. Lotnicza 26

Drugi budynek naszej szkoły

CKZ w Legnicy

LUTW ul. Grunwaldzka 2-20

Uczniowie CKZiU na warsztatach z ekonomii

W ramach doradztwa zawodowego kolejni uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w grze „Chłopska Szkoła Biznesu”, zdobywając i rozwijając swoje umiejętności przedsiębiorcze.

            W dniu 03.11 2023 roku klasa 1a uczestniczyła w warsztatach „Chłopska szkoła biznesu”, ”Pociąg do kariery”. Zajęcia były zorganizowane przez wyspecjalizowanych doradców zawodowych z MCiZ OHP w Legnicy. Organizator zabrał młodzież w świat szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

               Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna, symulacyjna gra planszowa przeznaczona dla dużej liczby graczy.  Uczniowie klasy branżowej mieli możliwość wcielenia się w role XVIII wiecznych rzemieślników: kowala, piekarza, tkacza. Głównym zadaniem młodzieży był handel i organizacja wypraw handlowych do miast Europy. Sukces w dużej mierze zależał od umiejętności współpracy, negocjacji z innymi graczami. Wygrała ta spółka która zebrała największą część kapitału. Zabawa przebiegała w przyjaznej atmosferze, wywarła wiele pozytywnych emocji.

                Przeprowadzono również  zajęcia w ramach programu „Pociąg do kariery”.  Przytoczony cytat z wiersza Juliana Tuwima „I choćby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów…… to nie udźwigną, taki to ciężar” był pretekstem do wywołania dyskusji czy kreowanie swojej kariery zawodowej jest trudne - „ciężkie” czy raczej proste i przyjemne. Czy ukończenie szkoły branżowej daje nam gwarancje sukcesu.

             Zdania były bardzo podzielone, młodzi ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że swoje kompetencje w zawodzie będą musieli ciągle podwyższać a tym samym ustawicznie się uczyć.  Podsumowaniem zajęć był powrót do wiersza i podkreślenie faktu że nasza przyszłość leży w naszych rękach, im więcej zdobędziemy umiejętności, dodatkowych kwalifikacji i wiedzy z zakresu naszej działalności, tym nasz cytowany pociąg będzie lżejszy, a nasze życie łatwiejsze i przyjemniejsze. Warsztaty przebiegały  w bardzo przyjemnej atmosferze.

                Serdecznie dziękujemy  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży,  OHP w  Legnicy za możliwość udziału w zajęciach: opiekun Anna Bielińska , Beata Sawicka Kotiuszko wraz z klasą I a.