Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek CKZiU, ul. Lotnicza 26

Drugi budynek naszej szkoły

CKZ w Legnicy

LUTW ul. Grunwaldzka 2-20

Kolejna klasa uczestniczyła w warsztatach z ekonomii

Dnia 6.11.2023 uczniowie klasy 1b wzięli udział w zajęciach organizowanych przez OHP w Legnicy.

Wyjście klasy 1b do OHP w Legnicy

Spotkanie rozpoczęliśmy grą strategiczną "Chłopska szkoła biznesu" rozwijającą takie umiejętności jak: praca zespołowa, zdolność podejmowania decyzji czy umiejętności analityczne. Uczestnicy gry musieli podejmować decyzje z wieloma aspektami biznesu w zmieniającym się otoczeniu, w wyniku decyzji innych graczy. Gra w praktyczny sposób pokazuje, jak jesteśmy powiązani z innymi oraz jak decyzje innych graczy wpływają na nasze położenie. Zupełnie tak jak w życiu. Umiejętność współpracy, negocjacji, porozumienie z innymi pozwala odnieść sukces.

Sporą dawkę ciekawej, praktycznej i przydatnej wiedzy uczniowie zdobyli w trakcie zajęć w ramach programu "Pociąg do kariery." Byli bardzo zainteresowani możliwościami dalszego rozwoju po ukończeniu szkoły branżowej. Omawiano różne warianty podnoszenia kwalifikacji, tak by móc jak najlepiej prezentować się na rynku pracy i prowadzić satysfakcjonujące życie zawodowe.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, OHP w Legnicy za miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie w trakcie warsztatów, przekazanie sporej dawki informacji w jasny, przystępny sposób oraz umożliwienie rozwijania kompetencji biznesowych poprzez gry zespołowe. Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Mileną Arszyło.